Хотели, вили и апартмани
 
     
   Вила Водно

Хотел Вила Водно-Скопје, Република Македонија постои од 1999 год. Од кога ние сме во бизнисот сме имале многу гости од целиот свет. Затоа, горди сме да кажеме дека овие гости повторно се враќаат и ја имаат докажано својата "лојалност".
 
     
   Хотел Арка

Хотелот Арка има 24 соби и 2 Апартмани опремени со: ТВ, мини бар, светло со далечинска контрола, климатизирани, директна линија/интернет, собно послужување. Комплементарна конференциска мрежа со 3 соби. LOBBY BAR: offers various drinks, liquors, cocktails, international teas and different coffees…
 
     
   Хотел Stone Bridge

Можноста да се ужива во погледот кон најголемиот број на познатите културни и историски споменици на градот, од луксузот на вашата соба е екслузивна привилегија на нашите гости и понатамошна мотивација на професионалниот тим на хотелот да обезбеди комплетна водичка служба со организирани посети на познати културни и историски или археолошки локалитети за нашите гости.
 
     
   Хотел Дрим

Хотелот Дрим е сместен покрај обалата, каде што Охридското Езеро и дава живот на реката Дрим. Хотелот е на само на 300 метри од центарот на градот на поезијата Струга, 500 метри оддалечена од централната автобуска станица 7 км од терминалниот аеродром Охрид.
 
     
   Хотел Бисер

Една од карактеристиките на хотелот Бисер е неговата, не само во Република Македонија, добро познатата природна околина-де факто хотелот е изграден и лежи директно на карпа. Карпестите зидови се гледаат во ресторанот и дискотеката (хотелот има сопствена дискотека). Тие гостите ги оставаат без здив.
 
     
   Хотел Макпетрол

Хотелот Макпетрол Струга е сместен во пејсажот на прекрасната шума и перфектно уредената околина, со поглед на Охридското Езеро. Сместен е во близина на градот Струга и околу десет километри оддалеченост од Охридскиот аеродром.
 
     
   Хотел Бистра

Хотелот "Бистра" е сместен на падините на планината Бистра, близу до Мавровското Езеро и до лифтовите со три седишта, кои водат до прекрасните скијачки терени. Во рамките на природната убавина и инфраструктурата за одмор, хотелот овозможува пријатен престој, одмор, разонода и рекреација во тек на целата година.
 
     
   Хотел Макпетрол - Маврово

Хотелот Маврово Макпетрол е сместен на падините на планината Бистра близу до Мавровското Езеро, на надморска висина од 1.300 метри во Националниот парк Маврово и нуди исклучителни услови за зимски и летен одмор и рекрација.
 
     
   Хотел Срна

Хотелот секогаш бил раководен од страна на иста фамилија, која го ставила сиот нивни ентузијазам и посветеност за да ги задоволат гостите во овој чудесен предел на најдобар начин. Хотелот СРНА е сместен во подножјето на планината Бистра, на 1250 м надморска висина, на границата со обалата на Мавровското Езеро.
 
     
   Хотел Лебед

Хотелот Лебед е лоциран на самиот брег на Охридското Езеро близу до центарот на градот. Мал, но прекрасен хотел на само неколку минути пеш од сите настани но истовремено во најмирно опкружување.
 
     
   Хотел Епинал

Хотелската забава и погодности ќе ги ве воодушеват и ќе ве поттикнат да останете малку подолго. Опкружен од некои од најпознатите места во Битола овој прекрасен хотел е лоциран на главната улица Широк Сокак, 175 км од Скопскиот Аеродром, 180км од Солун и само 15км од грчката граница.
 
     
   Хотел Royal View

Royal View е сместен на Охридското крајбрежје на само пет минути од центарот на градот, на самиот агол од ул. "Јане Сандански" и "Кеј Маршал Тито". На западната страна се наоѓа пристаништето и охридската чаршија додека на исток од самото шеталиште се распослани уредените плажи…
 
     
   Вила Св.Софија

Вила Софија е хотел изграден во 2000 година и е најпознат во Охрид. Неговата прекрасна позиција во средината на стариот град близу езерото и црквата С. Софија. Сите 6 соби се вкусно опремени и секоја има модерна пријатност етаблирана со 4 звезди: климатизираи, минибар, сателитска ТВ, телефон, мулти канално радио, сеф, лично купатило со када или туш сушач за коса.
 
     
   Хотел Инекс - Горица

Класичната архитектура на хотел Горица го зголемува софистицираниот луксуз и стил на самиот хотел. Приватната плажа на хотелот е опкружена со високи карпи. Од овде може да се гледа светкавото езеро и градот во далечината, со возвишено чувство кое го буди овој идеален поглед дека и мислата дека ова е тивка завидна плажа недостапна на други туристи.
 
     
   Вила Денариус

Сместен во мирна и тивка околина, на само 5 минути пешки од центарот на градот, на кеј Маршал Тито, вила Денариус ви ги нуди најдобрите можности да се одморите и удобно да се чувствувате. Беспрекорната услуга, пријатноста и гастрономските специјалитети ќе ви пружат незаборавни моменти.
 
     
   Хотел Ривиера

Хотелот Ривиера, сместен на брегот на Охридското Eзеро блиску до центарот на градот, претставува атрактивна дестинација за индивидуални или групни туристички или службени посети. Хотелот нуди можности за организирање семинари, јубилеи, преентации, коктели, деловни средби и како гости на хотелот можност за бесплатно користење на семинарските простории и сета неопходна техничка опрема.
 
     
   Хотел Тино

Хотелот Тино е нов, модерн и атрактивен хотел, со модерн стил и дизајниран да одговори на сите бизнис стандарди како и на желбите на нашите гости. Вистински дом далеку од вашиот дом. Дојдете и ужувајте во убавината на Охридското Езеро и комодитетот и услугите на нашиот хотел. Ќе направиме се што можеме за да не запаметите.
 
     
   Хотел Белведере

Хотелот Белведере ви пружа можност да ја почувствувате пријатната атмосвера и да имате незаборавен престо во величествениот Охрид. Хотелот е лоциран на 4 км од центарот на градот, на 100 м од езерото, сместен во борова шума во населбата Свети Стефан.
 
     
   Хотел Гарден

Хотелот Гарден, новиот бисер на охридскиот туризам, е лоциран во атрактивната метрополитска област веднаш до Охридското Езеро и добро познатите Билјанини Извори. Изграден е по најнови стандарди, каде убавиот и луксузен амбиент го надополнуваат вашиот престој.
 
     
   Хотел Александрија

Новоизграден хотел со 14 двокреветни соби покрај езерото во центарот на градот, на само 100 м од градскиот плоштад. Сите соби вклучуваат мини бар, клима уреди, дирекна телефонска линија, интернет, кабловска телевизија.
 
     
   Хотел Гранит

Хотелот има 9 еднокреветни соби, 87 двокреветни соби, 22 апартмани, 1 ресиденција и претседателски апартман. Опременоста на собата зависи од самата соба. Сите соби имаат телевизори, телефони, тоалети и бањи со кади т.е. туш кабини и фенови за коса. Некои од собите имаат мини барови.
 
     
   Хотел Милениум

Сместен на кејот на Охридското езеро, на само 300м од срцето на стариот град Лихнидос, денешен Охрид, накај познатите Билјанини извори. На само 5 минути пешки од централната автобуска станица и 6 милји од Охридскиот интернационален аеродром.
 
     
   Хотел Дончо

Хотелот нуди 49 соби: 25 двокреветни соби, 5 двокреветни (кралски) соби, 9 еднокреветни соби, 6 јуниорски апартмани плус 4 апартмани. Сите соби се опремени со сите модерни удобности: индивидуално контролиран клима уред, кабловска телевизија, бесплатна интернет конекција, дирекна телегонска линија, мини бар и приватна бања со туш и фен за коса.
 
     
   Домаќинска Куќа

Љубителите на македонската кујна и на автентична околина треба секако да го посетат ресторанот наречен Домакинска куќа каде се приготвуваат традиционални јадења.
 
     
   Хотел Два Бисера

Our hotel is located at the location of Lagadin, 8 km from the ancient city of Ohrid. This small and intimate (but luxurious equipped) object is consisted of two separate villas with magnificent view on the Ohrid Lake placed practically on the lake shore.