Хотел Милениум
 
     
Сместен на кејот на Охридското езеро, на само 300м од срцето на стариот град Лихнидос, денешен Охрид, накај познатите Билјанини извори. На само 5 минути пешки од централната автобуска станица и 6 милји од Охридскиот интернационален аеродром. Капацитетот на хотелот се 50 соби, 39 двокреветни и 11 апартмани. Уникатниот амбиент е надополнет со луксузна гостопримливост која нуди панорамски поглед и најдобротот во простор и удобност.
Секоја соба е опремена со:
- Клима уреди и систем за греење
- Безжичен интернет пристап
- Дирекна телефонска линија
- Телевзизор со кабловска и ДВД
- Детектори за чад во собите
- Бања со када или туш
- Фен за коса
- Собна услуга
- Услуга будење
- 24 часовна рецепција
- Хотелска служба за паркирање на автомобили
- Сеф на рецепција
- Електронски брави
според сезоната и климата.