Хотел Белведере
 
     
Хотелот Белведере ви пружа можност да ја почувствувате пријатната атмосвера и да имате незаборавен престо во величествениот Охрид. Хотелот е лоциран на 4 км од центарот на градот, на 100 м од езерото, сместен во борова шума во населбата Свети Стефан.
Хотелот Белведере нуди 55 соби, 3 апартмани и 5 студија, сали за семинари со прилагодливи услови, ресторани, пијано бар, продавница за антиквитети, сопствен паркинг.