Хотел Инекс - Горица
 
     
Класичната архитектура на хотел Горица го зголемува софистицираниот луксуз и стил на самиот хотел. Приватната плажа на хотелот е опкружена со високи карпи. Од овде може да се гледа светкавото езеро и градот во далечината, со возвишено чувство кое го буди овој идеален поглед дека и мислата дека ова е тивка завидна плажа недостапна на други туристи. Комбинирајќи го старото со новото го задржавме уникатниот, традиционален шарм на хотелот, а во исто време ја додадовме сета удобност и комфор што денешните туристи можат да ја посакаат.
Како дополнение, 2 нови лифта, услуги како сауна и масажа и бар кој што е отворен нон стоп ви стојат на располагање. Посетете го најдоброто казино во Македонија - казино Горица, кое дефинитовно вреди да се посети.
Инекс Горица е хотелски комплекс, сместен на брегот на Охридското Eзеро, на само 4 километри од Охрид и 15 километри од охридскиот аеродром. Хотелот Горица е хотел со 5 звезди, позициониран на најатрактивниот дел од охридскиот брег, опкружен со борова шума. Хотелот има 125 двокреветни соби, сала за аперитив, пиано бар, ресторан кој изобилува со национални специјалитети, конгресна сала, сала за конференции и семанираски капацитети, со прекрасна хотелска тераса.
Хотелот има 125 двокреветни соби, 6 апартмани и 2 председателски апартмани. Капацитетот на ресторанот е за 400 луѓе, 2 тераси за 250 и 200 луѓе, пиано бар и аперитив бар кој е отворен цело време.
Доколку се откаже резервацијата 2 дена пред пристигнувањето, ништо нема да биде наплатено. Доколку откажувањето се случи подоцна првата ноќ ќе биде наплатена. Доколку гостинот не се појави, комплетната цена ќе биде наплатена.
Сите деца се добредојдени. Сите деца под 4 годишна возраст можат да престојуваат бесплатно доколку се користат постоечките капацитети за спиење.
Сите деца под 2 години можат да престојуваат бесплатно без дополнителна наплата за креветче. На сите деца или возрасни им се наплатува € 71 за вечер и личност, за доплонителни кревети. Максималниот капацитетет на дополнителни кревети / креветчиња во соба е 1.
ДДВ и општинска / туристичка такса: ДДВ е вклучен. Наплатата за услугата е вклучена. Општинска /туристичка такса е вклучена.
Безжичен интернет е достапен на јавните места и е бесплатен.
Програма за оброци: шведска маса за појдок е вклучена во цената
Возможен е беспатен паркинг на локацијата (рзервација е потребна).
Миленичиња не се дозволени
Хотелот го задржува правото претходно да ги авторизира кредитните картици, пред пристигнување на гостите.
Капацитети: паркинг, ресторан, бар, 24 часовна рцерција, тераса, соби во кои е забрането пушњење, бесплатен паркинг, лифт, индивидуални сефови
Активности: тениско игралиште, сауна, казино, масажа, пешачење.
Услуги: собна услуга, капацитети за средби/банкети, перална, услуги за пеглање, интернет услуги, паковани оброци, факс/фотокопир, Wi-Fi безжичен ЛАН, бесплатен Wi-Fi интентет пристап е вклучен.